ALTA SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD ŞTİ
Google+  
 

İZMİR KASKO TEKLİFİ AL
İZMİR  KASKO TRAFİK
İZMİR  TRAFİK TEKLİFİ AL

İSTANBUL KASKO


İSTANBUL  hergün 5 milyon aracın trafiğe çıktığı ve  hergün bu araçlara binlercesinin eklendiği bir şehirdir.İstanbul da kasko ciddi bir ihtiyaçtır.Her gün kaza yapan binlerce aracın,kasko sigortası sayesinde yetkili servislerde tamiri yapılmaktardır.
Kasko lu araç sahipleri, anlaşmalı servislerde araçlarının,arabalarının tamirlerini yaptırabilmektedir.Ayrıca kasko sahipleri ek indirimler de alabilmektedir.Mini tamir hizmeti teminatı olan kasko poliçeniz varsa kasko hasarsızlık indiriminiz bozulmadan ufak kaporta ve cam hasarlarınızıda yaptırabilirsiniz.İstanbul da hemen hemen her ilçede anlaşmalı kasko servisi vardır.Renault,ford,toyota,tofaş-fiat,fiat,seat,kia vb bütün oto markalarının istanbulda yetkili servisi vardır 


TRAFİK SİGORTASI

Trafik sigortası yaptırılması zorunlu bir sorumluluk sigortasıdır.Araç sahiplerinin ,araçlarını kullanırken karşıya verdikleri zararları karşılar.Trafik sigortası karşı tarafa verdiğiniz maddi zararları araçbaşına 22500 tl sınırlı olmak üzere karşılar.Kasko sigortanızda alacağınız ek teminatlarla bu limiti arttırabilirsiniz.Trafik sigortası özellikle İstanbul da Ankara da izmir de çok ihtiyaç duyulan bir sigortadır.Başta İstanbul ,Ankara,İzmir olmak üzere bütün şehirlerde trafik sigortanız yoksa polis çevirmesinde ceza alırsınız.Ayrıca bir kaza durumunda karşı tarafın aracının zararını siz ödemek zorunda olursunuz.


KAMU KASKO SİGORTASI

Kamu Kasko hizmeti,kamu çalışanlarına
özel indirim sağlayan bir kaskodur.
Öğretmen,polis,mühendis,işçi bütün kamu
çalışanları kamu kasko dan yararlanabilir.
Öğretmen Kasko,polis kasko,memur kasko
birer kamu kasko çeşididir.Kasko özellikle
İstanbul,Ankara,İzmir de çok kaza olduğu
için olmazsa olmaz bir gerekliliktir.Kamu
kasko ek indirimle daha uygun kasko fiyatları
ile kasko yapılmasını sağlar.Kasko fiyatları
konusunda avantaj sağlar.Araç markanız
modeliniz ne olursa olsun ek indirim sağlar.
Araç markanız ne olursa olsun,indirimli fiyat
için bizi arayın.Ankara,İstanbul,Kocaeli,Bur-
sa ,İzmir,Diyarbakır,Antalya nereden aradığınızı
da yetkili arkadaşa bildirin

KASKO YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR


1)Poliçeleştirmeden evel mutlaka teklif isteyin ve teklifi okuyun.
2)Araca sonradan eklenen hususlar varsa mutlaka belirtin.Aksi takdirde eklenen aksesuar karşılanmaz.Özellikle lpg varsa belirtin ve poliçede bunu teyid edin.Bir çok firma lpg li
araca sürprim verdiği için eğer belirtilmezse lpgden kaynaklanacak kasko hasarınız ödenmez.
3)Aracınızın marka model ve tip bilgilerininin doğruluğunu kontrol edin.Araç değerinin TSRB nin liste fiyatından aşağıda olmamasına dikkat edin.
4)Aldığınız indirimlerin size uygunluğunu kontrol edin.(poliçede indirim bilgisi yazar) Çünkü yapacağınız ilk hasarda indirimi hak ettiğinizi ispatlamanız gerekecektir.Mesela memur indirimi kullanılmışsa sizdençalıştığınız kamu kurum kimliği istenecektir hasar durumunda.Yada şirketlerin zaman zaman uyguladığı tek sürücü indirimi,bayan sürücü indirimi ,yaşa veya ehliyet tarihine dayalı sürücü indirimleri,sürücüye bağlı indirimlerdir.Misal bayan sürücü indirimli kasko yaptırdınız fakat kazayı erkek bir sürücü yaptı.Bu durumda kasko sigortası şirketiniz yaptığı indirim oranı kadar hasarı eksik öder.
5)İhtiyari mali mesuliyet teminatı limitlerini kontrol edin.Sektörde genelde 200.000 TL SAKATLIK,600.000 TL VEFAT ,200.000TL MADDİ ZARAR Şeklinde teklif verilir.Teklifinizi bu şekilde değil KOMBİNE LİMİT ŞEKLİNDE isteyin ve en az 1,000.000 TL olsun limitiniz.Konuyla ilgili  detaylı bir örnek en soldaki yazımızda vardır.
6) Kasko genel şartlarında sigaradan kaynaklı hasarlar karşılanmaz.Kaskonuzun Ek teminatlarında Sigaradan kaynaklanan zararlar teminatı olup olmadığına bakın
7)Kasko teklifinizde deprem,sel ve terör teminatlarının olup olmadığını kontrol edin.Deprem teminatında genelde %15 muafiyet olur.İsterseniz bu muafiyeti bir miktar prim farkıyla kaldırabilirsiniz.Fakat kesinlikle sel ve terör teminatında muafiyetli poliçe almayın.
8)Kasko teklifinizde Aracın kendi anahtarı ile çalınması teminatının.var olup olmadığını kontrol edin.yoksa ekletin.
9)Yetkisiz kişilerce çekme ve çekilme sırasında oluşacak hasarlar teminatı,Anahtar kaybı teminatı,Eskime payı düşmeme teminatı olup olmadığını kontrol edin.
10)Hasarsızlık hakkı kazanmanız için ve korumanız için Mini Tamir teminatı önemlidir.Bu teminatın var olup olmadığını ve daha da önemlisi nerde yapıldığı ve içeriği ve limitlerini sorgulayın.Birçok firmanın mini tamir uygulamasında sorunlar yaşanmaktadır.
11)Çekici hizmeti ve yol yardım hizmeti olup olmadığını kontrol edin.
12)İkame araç hizmeti varmı kontrol edin.İkame araç hizmetinde bir çok firma aracın kendi çekici hizmetiyle çekilmiş olması ve aracın çalışamaz olması şartını koyar.Misal aracınız yetkili servise yakın yerde kaza geçirdi ve siz kendi imkanınızla aracı servise çektiniz bu durumda çoğu kasko sigortası şirketi  ikame araç vermez.Yada aracınız çalışır durumda fakat yapılması 5 gün sürecek,araç çalışır durumda olduğu için araç tahsis edilmez.Bu şartları da incelemek gerekir.
Kasko Ne Zaman Başlar?-Kasko Trafik
Kasko, sigorta priminin tamamının veya taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa, peşinatın ilk taksitinin sigorta şirketine veya sigorta acentesine ödemesinin  yapıldığı andan itibaren, başlar. Prim borcu sigortalı tarafından sigorta şirketine belirlenen tarihte ödemezse sigorta şirketi kasko teminatlarını,ödenen miktarın karşıladığı gün den sonra dudurur.Kasko Ödeme gecikmesi 30 günü geçerse ,kasko sigortası şirketi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Kasko sigortası, poliçede başlama ve sona erme tarihleri olarak yazılan günlerde, aksi kararlaştırılmadıkça, Türkiye saati ile öğleyin saat 12:00'de başlar ve 365 gün sonra öğleyin saat 12:00'de sona erer.

Kasko Bedeli Nasıl Belirleniyor?-Kasko Trafik
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından güncel araç satış bedelleri takipe edilerek oluşturulan kasko değer listesine göre belirlenir.Buna ilave olarak kaskonuza sese, iletişim ve görüntü cihazları ile taşıtta standart dışında yer alan ilave radyo-teyp, telefon, televizyon, air condation gibi cihazlar, aksesuar kasko kapsamı içine dahil edilir. Bunlar için kaskonuzda ,ayrıca sigorta bedeli saptanır.

Zarar tespiti nasıl yapılır ve ödeme ne süreçte gerçekleşir?-Kasko Trafik
Sigortacı zarar miktarına ilişkin belgeleri kendisine verilmesinden itibaren en geç 15 gün içerisinde incelemelerini tamamlayıp hazar ve tazminat miktarını tespit edip sigortalıya bildirmek zorundadır. Bu süreç içinde sigortalının aracında meydana gelen hasar sigortacı ile sigortalı arasında yapılacak analaşma sonucu tespit edilir. Anlaşamama durumunda zarar miktarının tayini hakem ve bilirkişilerce saptanır. Hakem-bilirkişi heyeti atandığından itibaren 2 ay içersinde karar ile raporlarını hazırlamak zorundadır. Araç çalınması durumunda ise sigortacının azami sorumluluk haddi geçmemek üzere aracın çalınma günündeki değeri ödenir. Ayrıca araç onarımı mümkün olmayan bir durumda ise sigortalıya aracın kaza günündeki değeri ödenir.

Zaman aşımına dikkat!-Kasko Trafik
Sigorta sözleşmesinden doğan bütün talepler iki yılda zaman aşımına uğrar.

Teminatlar-Kasko Trafik
Teminatların kapsamı, kasko anlaşması yapılırken, dikkat edilmesi gereken en önemli konular içinde yer alıyor. Çünkü aracınıza gelebilecek hasarlar, bu teminatlar kapsamında karşılanacaktır. Mağdur durumda kalmamak için ne gibi teminatlar için prim ödediğinize dikkat edin!   Standart kaskolar, çarpma, çarpılma, yangın, aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüsü ve enflasyon konularını kapsar. Bunların yanında ek teminatlar ile aracınıza gelebilecek hasarları önceden güvence altına alabilirsiniz. Standart kaskodaki teminatları 3 ana başlık altında toplayabiliriz.  
Çarpma-çarpılma- Kasko Trafik
Gerek hareket halinde, gerekse hareketsizken, araç sahibinin veya aracı kullananın iradesi dışında ani, harici etkiler neticesinde sabit ya da hareketli bir cismin çarpması, aracın böyle bir cisme çarpması, çarpışması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar sonucu meydana gelecek hasarlar ile üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptığı hareketler sonucu meydana gelen maddi zararları karşılar.
 
Aracın Yanması-Kasko Trafik
Bir kaza sonucunda meydana gelecek yangın ve infilak.
Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs
Aracınızın çalınması, çalınmaya teşebbüsü veya aracınızda takılı bulunan radyo-teyp, telefon v.s. gibi aksesuarların çalınması sonucu meydana gelebilecek hasarlar.vb.
 
Ferdi teminatlar-Kasko,Trafik Yaralanma ve hastalık durumunda sigortalının uygun sağlık kurumuna nakli, eşlik eden lehdarın yaralanma, hastalık sebebiyle nakli, sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinin birinin seyahat ve konaklaması da ferdi teminatlar ile kasko kapsamına alınabilir. Ayrıca vefat eden sigortalının veya eşlik edenlerin nakli, acil mesajların iletilmesi, evde meydana gelen hasar ve vefat nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu erken dönüş ferdi teminatlar içinde yer alabilir.

ARAÇ KASKO FiYATLARI

Araç Kasko Sigortası günümüzde bir otomobil için olmazsa olmazdır.. Araç sahipleri kasko sigortası fiyatı hesaplatıp almak ve kasko sigortası fiyatlarını  incelemek için sigorta acentelerine başvurmaktadırlar.Araç kasko fiyat dışında kasko sigortası teminat özellikleri gibi konularla da sigortalıyı araştırmaya sevk etmektedir. Teklif aldığınız sigorta şirketinin kasko hizmetleri ile ilgili aklınıza takılacak bir sorun için kasko teklif hattımıza danışabilirsiniz

İSTANBUL KASKO

Kasko yaptırmak kasko sigorta fiyatı aramak Kasko Sigortası teklifi almak isteyen herkesi kaskotrafik.gen.tr ye bekliyoruz Kasko Ankara gibi bir kentin en önemli sigorta çeşidiyken biz de Ankara da bu isi göğüslüyoruz. Araba Kasko yaptırmak isteyen bir kişi Kasko Poliçesine sahip olabilmek için ya Kasko Şirketlerine başvurur ya da internetten online kasko seçeneklerini araştırır. Kaskotrafik.gen.tr. online kasko seçenekleri arasında yerini alır. Ama online kasko olması sizi yanıltmasın bu site Alta Sigorta Aracılık hizmetlerine aittir ve her türlü sigortacılık işlemi Alta Sigorta üzerinden yapılır. En kısa zamanda size dönüş yapılacaktır. Fırsatları kampanyaları indirimleri de sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca facebook sayfamız da çok yakında hizmetinizde olacaktır.
KASKO FİYATLARI NASIL HESAPLANIR ?
Kasko fiyatları ne ye göre belirlenir?Kasko fiyatını etkileyen bir çok kasko unsuru vardır.Kasko fiyatları nı yaşınız etkiler.Kasko fiyatlarını aracın marka modeli etkiler.Kasko fiyatlarını mesleğiniz etkiler.Kasko fiyatlarını hasarsızlık indiriminiz etkiler.Kasko fiyatlarını ikamet ettiğiniz il etkiler.Kasko fiyatlarını il plaka kodunuz etkiler.Özellikle İstanbul.kasko fiyatları Ankara kasko fiyatları ve İzmir kasko fiyatları diğer illere göre pahalıdır.
KASKO FİYATLARI NASIL HESAPLANIR ?
Kasko fiyatları ne ye göre belirlenir?Kasko fiyatını etkileyen bir çok kasko unsuru vardır.Kasko fiyatları nı yaşınız etkiler.Kasko fiyatlarını aracın marka modeli etkiler.Kasko fiyatlarını mesleğiniz etkiler.Kasko fiyatlarını hasarsızlık indiriminiz etkiler.Kasko fiyatlarını ikamet ettiğiniz il etkiler.Kasko fiyatlarını il plaka kodunuz etkiler.Özellikle İstanbul.kasko fiyatları Ankara kasko fiyatları ve İzmir kasko fiyatları diğer illere göre pahalıdır.

KASKO SİGORTASI NEDİR


Kasko ve sigortanın ne işe yaradığını , başımız sıkışmadığı sürece bilmeyiz. Kasko Sigortalısı ancak mağdur duruma düştüğü andan itibaren,kasko poliçesindeki haklarını aramaya başlar. Hatta çoğu kişi kasko yaptırırken, ne gibi hakları olduğunu bile bilmez. Önemli olan, ucuz kasko olması ve aracın kağıt üzerinde güvenceye alınmış olmasıdır. Peki çoğu zaman ne içerdiğini bile bilmeden her hangi bir sigorta şirketine yaptırdığımız kasko nedir? Kasko sigortalısına ne kazandırır? Kasko yasalar çerçevesinde sigortalının ve sigortacının arasındaki bir sigorta sözleşmesidir.. Sigorta ile sigortacı, sigortalının, karayolunda kullanılan motorlu taşıtlar , römork veya karavanlar ile iş makinelerinden ve lastik tekerlekli traktörlerden doğan menfaatinin doğabilecek zararlar dolayısıyla ihlali sonucu uğrayacağı maddi zararları temin eder. Kısacası kasko poliçesi,araç sahibinin aracına gelebilecek zararlardan dolayı aracını bir sigorta şirketi ile güvence altına almasıdır. Araca gelebilecek zararlar denince , akla ilk olarak trafik kazaları, hırsızlık ve kötü niyetli hareketler gelir.
Kasko sigortası aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya  aracın çarpması,çarpılması ve çarpışması sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı bir sigorta türüdür
ARAÇ KASKO FİYATLARI:Araç kasko fiyatları aracın marka modeline göre değişmektedir.Araç kasko fiyatı aracın plakasına ve bulunduğu ile göre değişir
ARAÇ KASKO FİYATLARI:Aracın sürücüsünün mesleğine göre değişmektedir.Özel meslek indirimleri vardır.Mesela öğretmen,mühendis,avukat vb meslek indirimleri vardır. Kasko alınırken nelere dikkat edilmeli
Araç yardım hizmetleri-Kasko Trafik  Yol asistanları, kasko firmasını seçerken dikkat etmeniz gerek en önemli hizmetlerden birisi. Bir çok şirket profesyonel yol yardım firmalarıyla asistan hizmetleri vermektedir. Yol asistanlarının vermiş olduğu başlıca hizmetleri aracın çekilmesi, konaklama, ulaşım masrafları ve kiralık araç temini olarak sıralayabiliriz.
Başlıca asistan hizmetleri Aracın çekilmesi Aracın şarampolden kurtarılması Aracın kullanılamaması nedeni ile konaklama Aracın emanet ve muhafazası Profesyonel sürücü hizmeti Ulaşım masrafları Kiralık araç

KASKO SİGORTASI TEMİNATLARI NELERDİR?

Kasko poliçesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir. Kasko genel şartlarına göre,Kasko poliçeleri çarpma, çarpılma, çarpışma,hırsızlık ve yangın ana teminatlarından oluşmaktadır. Diğer risklerinizi de isteğe bağlı olarak alacağınız diğer ek teminatlarla güven altına alabilirsiniz.

1. Kasko Sigortasında Bulunan Ana Teminatlar(Kasko Trafik)

Tüm sigorta şirketlerinin sundukları kasko sigortası ek teminatları farklıdır fakat ana teminat standarttır, hepsinde ortak olan ana teminatlar aşağıdaki gibidir.
Çarpma ? çarpılma,çarpışma teminatı Kasko Trafik): Aracın durduğu veya hareket ettiği durumlarda, aracın başka bir nesneye çarpması ,başka bir nesnenin araca çarpması veya başkabir nesne ile çarpışması  sonucunda araca gelecek zararları karşılar.

(Kasko Trafik) Yangın teminatı: Herhangi bir nedenle  meydana gelen yangın ve infilakın neden olduğu zararları karşılar.(Sigaradan kaynaklanan zararlar dahil değildir.Ek teminatla dahil edilebilir)

(Kasko Trafik) Hırsızlık teminatı: Aracın veya üzerindeki aksesuarların çalınması sonucunda meydana gelebilecek zararları karşılar.

2. Kasko Sigortasında Bulunan Ek Teminatlar (Kasko Trafik)

(KaskoTrafik) Enflasyon teminatı: Meydana gelebilecek araç değer artışlarına karşı enflasyondan korunma güvencesi sağlar. (Kasko Trafik)Ferdi kaza teminatı: Çok küçük bir prim karşılığında vefat ve sakatlığa karşı sevdiklerinizi ve kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Bir kaza sonucunda araçta bulunan yolcuların, vefat etmeleri halinde kanuni varislerine, sakat kalmaları halinde kendilerine tazminat ödenir.

(Kasko Trafik)Ferdi kaza deprem teminatı: Deprem sonucu meydana gelebilecek hallerde araçta bulunan yolcuların vefat etmeleri durumunda kanuni varislerine, sakat kalmaları durumunda kendilerine tazminat ödenir.

(Kasko Trafik)Hukuksal yardım teminatı: Bu teminat ile bir kazaya karışmanız halinde araca bağlı veya sürücüden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklardan doğan hukuki giderleriniz karşılanır. Sigortanız, limitler dahilinde sizin adınıza bütün işlemlerin masraflarını ve sürücünün geçici olarak serbest bırakılabilmesi için kefalet ücretini borç olarak öder.

(Kasko Trafik)Eskime payı düşmeme teminatı: Hasarınızı eksik almamanız açısından bu teminat çok önemlidir. Bu teminat, aracınızın hasar sebebiyle tamir edilmesi sırasında değiştirilen eskimiş parçalarının yerine yenilerinin takılmasından dolayı aracınızın değerinde olacak artışın tazminattan düşülmemesini sağlar. Aksi halde aracınızın yaşına orantılı bir şekilde hasarınızdan kesinti yapılır.

(Kasko Trafik)Kullanım kaybı teminatı: Kaskonuz ,aracınızın uğradığı hasarın tamir süresi 48 saati aşacaksa size ikame araç hizmeti sunar.

 (Kasko Trafik)Yardım hizmet paketi teminatı: Elektrik arızası, mekanik bir arıza, yangın, hırsızlık veya kaza sonucunda sigortalı aracın hareketsiz kalması, araç ve içerisindeki tüm yolcuların kaza sonucu gerekli yardım hizmetlerini alabilmeleri bu teminat ile kapsam altına alınır.

(Kasko Trafik)Hasar ikame zeyili yapılmama teminatı: Kasko nuzdaki bu teminat hasar olduğunda ek prim ödememenizi sağlar. Aracınızın bir zarara uğraması sonucunda size ödenen kasko hasarı kadar sigorta bedelinden düşülür ve eksik bedeli ile kasko sigortanız devam eder. Örneğin, 400.000 TL üzerinden sigortalı aracınızın 120.000 YTL hasarı olduğunda, poliçeniz 280.000 YTL üzerinden devam etmektedir. Poliçenizin aracınızın eski değeri üzerinden devam edebilmesi için hasar ikame zeylinin yapılması gerekmektedir. Bu teminatı almanız halinde zeyil yaptırmanız gerekmez.

(Kasko Trafik)Deprem ve yanardağ püskürmesi teminatı: Kaskonuz da,Deprem ve yanardağ püskürmesi sonucunda aracınızda oluşabilecek hasarlar bu teminat ile kapsam altına alınır. Kaskonuzda bu teminatı almanız, Türkiye topraklarının deprem kuşakları içinde yeralmasından dolayı son derece önemlidir.

Sel ve su baskını teminatı: Kasko nuzda Sel ve su baskınları sonucunda aracınızın uğrayacağı zararları bu teminat ile güvence altına alabilirsiniz.Kaskonuzda ,Alt yapı sorunları yüzünden sürekli cadde ve evleri su basan ülkemizde, bu teminatın alınması son derece önemlidir.

(Kasko Trafik)Grev, lokavt, kötü niyetli halk hareketleri ve terör teminatı: Kasko poliçenizde  ,herhangi bir sebepten dolayı öfkelenmiş bir kalabalığın aracınıza vereceği zararlar bu teminat kapsamındadır. Kasko poliçenizde,Terörün vermiş olduğu maddi zararların büyüklüğü dikkate alındığında bu teminatın alınması son derece önemlidir.

(Kasko Trafik)Ihtiyari mali mesuliyet teminatı: Bir kaza durumunda,karşı tarafa verdiğiniz zarardan kusurunuz oranında sorumlusunuzdur ve ödemekle yükümlüsünüzdür. Trafik sigortanız bu zararları 120.000 TL ye kadar karşılar.Kasko poliçenizde bu teminat yoksa,üstünü sizin tamamlamanız gerekir.Misal aracınızın değeri 150.000 TL aracınız kaskosu yokken pert olsa zararınız bellidir 150.000TL.Fakat karşı tarafa vereceğiniz zarar sınırsızdır.Diyelimki kusur %100 sizde ve 1,500.000 TL değerinde bir araca çarptınız ve karşı araç pert oldu.Trafik sigortanız 120.000 TL sini karşılar.geri kalan 1,320.000 TL yi sizin ödemeniz gerekir.Kasko nuz varsa , İhtiyari mali mesuliyet kasko teminatınız devreye girer.Burada dikkat etmek gereken husus kaskonuzdaki bu ihtiyari mali mesuliyet teminatınızda maddi zararların ne kadara kadar karşılandığıdır.Sektörde ihtiyari mali mesuliyet,maddi zarar limiti genelde 50.000-250.000 TL arası verilir.Trafikteki araçların değerlerini ve lüx araç oranının yüksek olduğu bir ülke olmamızı da değerlendirdiğimizde , bu yetersiz bir teminattır önerimiz en az 1,000.000 olmasıdır.

(Kasko Trafik) Kasko Sigortası indirimleri :

(Kasko Trafik) Kasko Hasarsızlık indirimi: Kasko Sigorta süresi içinde, hasarınız olsa dahi herhangi bir kasko hasar tazminat talebinde bulunmadıysanız poliçeniz yenilenirken poliçenize %30 ile %65 arasında indirim uygulanabilmektedir. Sigorta şirketinizi değiştirseniz bile hasarsızlık indiriminiz devam eder. Hasar ihbarında bulunmadığınız her yıl indirim oranınız artar.

(Kasko Trafik)Kasko Hasarsızlık Kademeleri

1.yıllık hasarsızlık sonunda %30,

2 yıllık hasarsızlık sonunda %40,

3 yıllık hasarsızlık sonunda % 50,

4 yıllık hasarsızlık sonunda %60,

 5ve + yıllık hasarsızlık sonunda %65

ÖNEMLİ NOT:Kaskonuzda alacağınız hasarsızlık koruma teminatıyla hasar yapsanız dahi,evelki sene aldığınız hasarsızlık indiriminizi korumanız mümkündür.

(Kasko Trafik) Muafiyet indirimi: Aracınızın kasko poliçesinde ,sigorta bedelinin %1?i veya %2?si kadar olan küçük hasarları kendiniz ödemeyi kabul etmeniz durumunda kazandığınız bir indirimdir. Muafiyet indirimiyle kasko priminizden %40?a varan oranlarda bir indirim sağlayabilirsiniz! Örnek Arabanın sigorta bedeli 10.000 TL olsun. Muafiyet oranını da % 1 olarak belirleyin. Kasko sigorta poliçenizi aldığınız şirketin %1 için belirlediği asgari muafiyet oranı ve hasar tutarı da 10000 TL olsun.Hasarın 100 TL sini siz ödersiniz 900 TL sini kasko sigortası öder.

Kasko Trafik) Alarm indirimi:  Kaskonuzda ,Alarmınız veya immobilizeriniz varsa bu indirimi alın. Arabada alarm veya immobilizer var ise poliçenize % 5ila %10  oranında indirim uygulanabilmektedir. Ancak alarmınızın çalışır durumda olması şarttır.

(Kasko Trafik) Yaş indirimi: Kasko Poliçenize doğum yılınıza göre yaş indirimi uygulanabilir. Ancak bu indirim seçilen kasko sigorta şirketine göre farklılık gösterir.

(Kasko Trafik) Ehliyet indirimi: Bazı kasko sigortası şirketlerinde ,ehliyetiniz en az 5 yıllık ise poliçenize %15?e varan oranlarda indirim uygulanabilmektedir. Ancak bu kasko fiyat indirimin sürücüye uygulandığını unutmayınız. Hasar anında sürücünün ehliyet yılının poliçede belirtilen ehliyet yılından farklı olduğunun ve bu farklılıktan dolayı ehliyet indirimine hak kazanmadığının belirlenmesi halinde, hasar tutarından bu indirim oranı kadar bir kesinti yapılmaktadır.

(Kasko Trafik) Bayan sürücü indirimi: Eğer bayansanız ve aracınızı sadece siz kullanacaksanız bu indirimi alabilirsiniz. Sürücünün bayan olması halinde poliçenize %15? e varan oranlarda indirim uygulanabilmektedir. Ancak bu indirimin, bazı kasko şirketlerinde sürücüye uygulandığını unutmayınız. Hasar anında sürücü erkek ise kasko hasar tutarından indirim oranı kadar kesinti yapılmaktadır.

(Kasko Trafik)Tek sürücü indirimi: Bazı kasko şirketleri aracın sadece bir kişi tarafından kullanılması halinde, bazı kasko şirketleri de aracın sadece ruhsat sahibi tarafından kullanılması ve sürücünün 30 yaşın üzerinde olması halinde %10?a varan oranlarda kasko poliçesi fiyatında, tek sürücü indirimi uygulamaktadırlar.

(Kasko Trafik) 30 yaşını aşmış sürücü indirimi : Aracın sadece belirlenmiş tek sürücü tarafından kullanılması ve 30 yaşın üzerinde olması halinde kasko poliçenize farklı oranlarda indirim uygulanabilmektedir.

(Kasko Trafik) 30 yaşını aşmış iki sürücü indirimi : Aracın en fazla belirlenmiş iki sürücü tarafından kullanılması ve 30 yaşın üzernide olmaları halinde poliçenize farklı varan oranlarda indirim uygulanabilmektedir.

.(Kasko Trafik) Renk indirimi: Bazı kasko şirketlerinde ,aracınızın renginin beyaz, bej veya gümüş olması halinde poliçenize %5 oranında indirim uygulanabilmektedir.

(Kasko Trafik) Kasko Poliçeleri Kapsamı Dışında Kalan Durumlar

Kasko poliçelerinde  kapsam altında olan ve olmayan haller özel ve genel şartlar ile belirtilmiştir. Kasko poliçesi genel şartları her sigorta şirketi için aynıdır. Özel şartlar ise kasko şirketleri arasında farklılık gösterir. Genel şartlara göre kasko poliçeleri kapsamı dışında kalan haller aşağıda belirtilmiştir ;

Meydana gelecek savaş, nükleer tehlikeler ve bu olaylardan dolayı güvenlik güçleri tarafından alınan önlemler neticesinde aracın uğradığı kasko hasarları., kasko teminatı dışındadır Kamu otoritesince uygulanabilecek yaptırımlar neticesinde araca verilen kasko zararları (aracın çekilmesi hali hariç), kasko teminatı dışındadırAracın sürücü belgesine sahip olmayan kişilerce kullanılması esnasında meydana gelen kasko hasarları, kasko teminatı dışındadır Alkol, uyuşturucu ve benzeri maddeler etkisi altında olan kişiler tarafından aracın kullanılması esnasında meydana gelen kasko zararları., kasko teminatı dışındadır Sigortalı ya da fiillerinden sorumlu olduğu şahıslar veya birlikte yaşadığı şahısların bilerek veya isteyerek verdiği kasko zararları ile bu şahısların sigortalı aracı çalması veya kaçırması gibi sebeplerden biri neticesinde ortaya çıkan kasko zararları, kasko teminatı dışındadır Periyodik olarak bakım ve onarımının yapılmaması sonucunda çürümeler, paslanma, eskime, yağsızlık, susuzluk ve donma sebebiyle araçta oluşabilecek hertürlü  zarar kasko teminatı dışındadır.Aracın kendi kuvveti ile hareket ederek girip çıkabileceği belirli bir tarifeye bağlı, ruhsatı olan ve düzenli olarak sefer yapan gemi ve trenler haricindeki araçlarla nakli esnasında oluşabilecek kazalarda araca verilecek kasko hasarları, kasko teminatı dışındadır

(Kasko Trafik) KASKO SİGORTASI NELERİ KARŞILAR?         

Kasko  sigortası aracınızın çarpması,çarpışması,çalınması ve yanması durumunda oluşacak zararınızı karşılar.

(Kasko Trafik) KASKO SİGORTASINDA EK TEMİNATLAR NELERDİR?   

İhtiyari Mali Mesuliyet :Kaskonuzdaki bu ek teminat ile karşı tarafa verdiğiniz zararları sizin kusurunuz oranında öder.

Deprem-Sel-Su Baskını ,   Terör ve halk hareketleri ,Anahtar kaybı,Kilit mekanizmasının değişmesi,Aracın kendi anahtarıyla çalınması,Yetkisiz kişilerce çekilme,Sigaradan kaynaklı zararlar,Mini Tamir ve onarım,İkame araç hizmeti.Çekici  ve yol yardım hizmeti,Hasarsızlık koruma teminatı,Koltuk Ferdi kaza sigortası,Hukuksal koruma teminatı

Zorunlu Trafik Sigortası nedir ?

Zorunlu trafik sigortası (ZTS), Karayolları zorunlu trafik sigortası yasası gereği her aracın yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortasında ki amaç, trafikteki bir aracın kazaya yapması durumunda, aracın karşı tarafa vereceği zararı kusurunuz oranında karşılamasını sağlamaktır.   Zorunlu trafik sigortası, sigortayı yaptıran aracın değil, diğer tarafın hasarını karşılar.

KASKO FİYATLARI NASIL HESAPLANIR ?

Kasko fiyatları ne ye göre belirlenir?Kasko fiyatını etkileyen bir çok kasko unsuru vardır.Kasko fiyatları nı yaşınız etkiler.Kasko fiyatlarını aracın marka modeli etkiler.Kasko fiyatlarını mesleğiniz etkiler.Kasko fiyatlarını hasarsızlık indiriminiz etkiler.Kasko fiyatlarını ikamet ettiğiniz il etkiler.Kasko fiyatlarını il plaka kodunuz etkiler.Özellikle İstanbul.kasko fiyatları Ankara kasko fiyatları ve İzmir kasko fiyatları diğer illere göre pahalıdır.

KASKO SİGORTASI NEDİR

Kasko ve sigortanın ne işe yaradığını , başımız sıkışmadığı sürece bilmeyiz. Kasko Sigortalısı ancak mağdur duruma düştüğü andan itibaren,kasko poliçesindeki haklarını aramaya başlar. Hatta çoğu kişi kasko yaptırırken, ne gibi hakları olduğunu bile bilmez. Önemli olan, ucuz kasko olması ve aracın kağıt üzerinde güvenceye alınmış olmasıdır. Peki çoğu zaman ne içerdiğini bile bilmeden her hangi bir sigorta şirketine yaptırdığımız kasko nedir? Kasko sigortalısına ne kazandırır?
Kasko yasalar çerçevesinde sigortalının ve sigortacının arasındaki bir sigorta sözleşmesidir.. Sigorta ile sigortacı, sigortalının, karayolunda kullanılan motorlu taşıtlar , römork veya karavanlar ile iş makinelerinden ve lastik tekerlekli traktörlerden doğan menfaatinin doğabilecek zararlar dolayısıyla ihlali sonucu uğrayacağı maddi zararları temin eder. Kısacası kasko poliçesi,araç sahibinin aracına gelebilecek zararlardan dolayı aracını bir sigorta şirketi ile güvence altına almasıdır. Araca gelebilecek zararlar denince , akla ilk olarak trafik kazaları, hırsızlık ve kötü niyetli hareketler gelir. Kasko sigortası aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya  aracın çarpması,çarpılması ve çarpışması sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı bir sigorta türüdür
EKO KASKO NEDİR?
Eko kasko ,kasko fiyatı,araç değerine göre yüksek
olan araçlara önerilen bir kasko türüdür.
-10 yaşından büyük araçlar
-Kasko fiyatı yüksek çıkan araçlar
-Trafiğe çok çıkmayan araçlar
-Dikkatli sürücüler   için uygun bir kasko türüdür.
EKO KASKO NUN FARKI NEDİR?
Eko kasko da hasar başına, araç değeri üzerinden
tercihe göre %1 veya %2 muafiyet vardır.%2 muafiyet için %40;%1 muafiyet için %20 indirim verilir.
Mesela 10.000 tl araç değeri olan bir aracın kasko fiyatı 1500 tl olsun.
Hasar başına uygulanacak muafiyet  %2 ise
hasar başına 200 tl muafiyet uygulanır ve 1500 tl den %40 indirimle 900 tl ye kaskosu yapılır.
Ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek zararlar
-Kasko Trafik Sigorta kapsamı dışındaki zararlar, ek sözleşme ile teminat kapsamı içine alınabilir. Bu kapsam içine alınabilecek teminatları on madde de toplayabiliriz.
-Grev, lokavt, kargaşalık ile halk hareketleri ve bunları önlemek ve etkilerini azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahalelerin sonucunda meydana gelebilecek zararlar.
-Terörist eylemler ve bu eylemlerden doğan sabotajlar nedeniyle meydana gelen zararlar. -Sel ve su baskın ile meydana gelebilecek zararlar.
-Deprem veya yanardağ püskürmesi ile meydana gelen zararlar -Taşıtta sigara benzeri maddelerin teması ile meydana gelebilecek yangın dışındaki zararlar.
-Yetkili olamayan kişilere çektiriline araca gelen zararlar ve kurallara uygun olmadan çekilen araçlara gelebilecek zararlar.
-Taşıta gelen zarardan dolayı oluşan maddi kayıplar
ARAÇ KASKO FİYATLARI:Araç kasko fiyatları aracın marka modeline göre değişmektedir.Araç kasko fiyatı aracın plakasına ve bulunduğu ile göre değişir
ARAÇ KASKO FİYATLARI:Aracın sürücüsünün mesleğine göre değişmektedir.Özel meslek indirimleri vardır.Mesela öğretmen,mühendis,avukat vb meslek indirimleri vardır. Kasko alınırken nelere dikkat edilmeli
Araç yardım hizmetleri-Kasko Trafik  Yol asistanları, kasko firmasını seçerken dikkat etmeniz gerek en önemli hizmetlerden birisi. Bir çok şirket profesyonel yol yardım firmalarıyla asistan hizmetleri vermektedir. Yol asistanlarının vermiş olduğu başlıca hizmetleri aracın çekilmesi, konaklama, ulaşım masrafları ve kiralık araç temini olarak sıralayabiliriz. Başlıca asistan hizmetleri Aracın çekilmesi Aracın şarampolden kurtarılması Aracın kullanılamaması nedeni ile konaklama Aracın emanet ve muhafazası Profesyonel sürücü hizmeti Ulaşım masrafları Kiralık araç

İSTANBUL KASKO
Kasko yaptırmak kasko sigorta fiyatı aramak Kasko Sigortası teklifi almak isteyen herkesi Ankara gibi bir kentin en önemli sigorta çeşidiyken biz de Ankara da bu isi göğüslüyoruz. Araba Kasko yaptırmak isteyen bir kişi Kasko Poliçesine sahip olabilmek için ya Kasko Şirketlerine başvurur ya da internetten online kasko seçeneklerini araştırır. Kaskotrafik.gen.tr. online kasko seçenekleri arasında yerini alır. Ama online kasko olması sizi yanıltmasın bu site Alta Sigorta Aracılık hizmetlerine aittir ve her türlü sigortacılık işlemi Alta Sigorta üzerinden yapılır. En kısa zamanda size dönüş yapılacaktır. Fırsatları kampanyaları indirimleri de sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca facebook sayfamız da çok yakında hizmetinizde olacaktır.

İLLERE GÖRE KASKO

ADANA KASKO  ADIYAMAN KASKO AFYON KASKO AMASYA KASKO
ANKARA KASKO AGRI KASKO ANTALYA KASKO ARTVİN KASKO
AYDIN KASKO BALIKESİR KASKO BİLECİK KASKO BİNGÖL KASKO
BİTLİS KASKO ESKİŞEHİR KASKO BURDUR KASKO BURSA KASKO
ÇANKIRI KASKO ÇANAKKALE KASKO ÇORUM KASKO DENİZLİ KASKO
EDİRNE KASKO DİYARBAKIR KASKO ELAZIĞ KASKO ERZİNCAN KASKO
İSTANBUL KASKO GAZİANTEP KASKO BOLU KASKO GİRESUN KASKO
HAKKARİ KASKO GÜMÜŞHANE KASKO HATAY KASKO ISPARTA KASKO
MERSİN KASKO İSTANBUL KASKO İZMİR KASKO KARS KASKO
KAYSERİ KASKO KASTAMONU KASKO KONYA KASKO KIRŞEHİR KASKO
KOCAELİ KASKO KIRKLARELİ KASKO KÜTAHYA KASKO MALATYA KASKO
MANİSA KASKO K.MARAŞ KASKO MARDİN KASKO MUĞLA KASKO
MUŞ KASKO NEVŞEHİR KASKO NİĞDE KASKO ORDU KASKO
RİZE KASKO SAKARYA KASKO SAMSUN KASKO SİİRT KASKO
SİNOP KASKO TEKİRDAĞ KASKO SİVAS  KASKO TOKAT KASKO
TRABZON KASKO ŞANLI URFA KASKO TUNCELİ KASKO UŞAK KASKO
VAN KASKO ZONGULDAK KASKO YOZGAT KASKO AKSARAY KASKO
BAYBURT KASKO KIRIKKALE KASKO KARAMAN KASKO BATMAN KASKO
ŞIRNAK KASKO BARTIN KASKO ARDAHAN KASKO IĞDIR KASKO
YALOVA KASKO KARABÜK KASKO KİLİS KASKO ANKARA KASKO
DÜZCE KASKO OSMANİYE KASKO İZMİR KASKO İSTANBUL KASKO

Sirketlere Göre Kasko

        
Ak Sigorta Anadolu Sigorta Ankara Sigorta  
Aviva Sigorta Basak Emeklilik Birlik Sigorta  
Demir Hayat Sigorta Finans Sigorta Genel Sigorta  
Genel Yaşam Sigorta Güneş Sigorta Güven Hayat  
İhlas Sigorta İsviçre Hayat İsviçre Sigorta  
KOÇ-Allianz Ray Sigorta Şeker Sigorta  
Yapı Kredi Sigorta Manchester
       

MARKALARA GÖRE KASKO

AUDİ KASKOAUDİ KASKO
BMW KASKO
BMW KASKO
CİTROEN KASKO
CİTROEN
KASKO
OPEL KASKO
OPEL
KASKO
FİAT KASKO
FİAT KASKO
FORD KASKO
FORD
KASKO
HONDA KASKO
HONDA
KASKO
NİSSAN KASKO
NİSSAN
KASKO
HYUNDAİ KASKO
HYUNDAI
 KASKO
RENAULT KASKO
RENAULT
KASKO
PEUGEUT KASKO
PEUGEUT
KASKO
TOYOTA KASKO
TOYOTA
KASKO
MOBİL PERT KASKO MOBİL TRAFİK MOBİL KASKO MALTEPE KASKO  
WOLKSVAGEN KASKO
WOLKSVAGEN
KASKO
MALTEPE TRAFİK